Работна среща – 07.05.26г.

Директорът на ОбУ ‘Неофит Рилски“ взе участие в работна среща, организирана от Фондация СИЙД, посветена на темите за интеграцията на малцинствата, образованието, достъпа до здравни услуги и реализацията на младите хора от ромската общност.

В срещата участваха още кметът на Община Самоков инж. д-р Ангел Джоргов, секретарят на Община Самоков Станислава Цветкова и началникът на отдел „Образование“ г-жа Трохарова, както и представители на местни институции, образователния сектор, здравеопазването и неправителствени организации.

Сред официалните гости бяха представители на дипломатически мисии и международни организации. Участие в срещата взеха посланиците на Франция, Испания, Португалия, Дания и Финландия, както и представител на Германия, Швейцария и аташето на САЩ по политически въпроси.

В рамките на дискусиите г-жа Босева представи добри практики и предизвикателства на педедагогическия колектив в работата с уязвими групи. Акцент бе поставен и върху дейността на Център МИР, образователната интеграция, необходимостта от подобряване на инфраструктурата и условията за живот, както и върху проекта за изграждане на физкултурен салон, който ще създаде по-добри условия за развитие на децата и учениците.